„Walcząc z cieniami” Aly Martinez

Aly Martinez

Aly Martinez to pochodząca ze stanu Georgia w USA, autorka bestsellerowych powieści. W swoich utworach skupia się głównie na poruszaniu ludzkich problemów i realizmie. Najczęściej są to sercowe rozterki lub prawdziwe tragedie, które sprawiają, że człowiek znajduje się na rozdrożu wyborów. Nie ma tu miejsca na fantastykę czy niezwykłe sytuacje. Większość jej książek to serie o podobnych tytułach, które mają swoje kontynuacje. Najbardziej znane z nich to: „Walcząc z ciszą”, „Walcząc z cieniami”, „Napisane z żalem” czy też „Przez horyzont”.

„Walcząc z cieniami”

„Walcząc z cieniami” jest historią mężczyzny, który za bardzo chciał poświęcić się dla miłości. Kobieta, do której żywił uczucie, okazała się nieodpowiednią i taką, z którą nigdy nie będzie mógł być. Ceną jego poświęcenia stał się wózek i paraliż, będący teraz jego brutalną codziennością. Z tego powodu, zmuszony jest on zrezygnować z kariery i zostawić swoje wielkie plany, prawdopodobnie na zawsze. Życie głównego bohatera legło w gruzach i w tamtym momencie, nie widział on dla siebie jakichkolwiek szans. Dopóki nie spotkał kogoś wyjątkowego.

Ash pokazała mu, że nawet w najczarniejszym scenariuszu, zawsze uda się odnaleźć chociażby pozytywny przecinek i warto walczyć o siebie i nie baczyć na otaczającą nasz rzeczywistość. Całe swoje wcześniejsze życie, bohater spędził na pogoni za niewłaściwą kobietą, która bez wątpienia, była dla niego nieodpowiednim wyborem. Mimo tego był za nią w stanie gonić, nawet kiedy po wypadku, fizycznie nie mógł się podnieść  z łóżka.

Teraz staje on w obliczu walki o lepsze jutro. Musi także zmierzyć się z cieniami z przeszłości, które w dalszym ciągu nie dają mu spokoju. Jak zakończy się ta walka? Istotne dla niego jest również odzyskanie utraconego czasu. Jedyną jego motywacją pozostaje kobieta, dla której jest w stanie poświęcić wszystko.

„Walcząc z cieniami” to opowieść o wielkiej miłości, ogromnym uczuciu, które jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu. To także poświęcenie i zderzenie się z odrzuceniem drugiej osoby. Historia, którą ma do przedstawienia główny bohater, jest bez wątpienia lekcją, z której każdy może wyciągać wnioski. Pokazuje, że nie należy się załamywać i od razu rezygnować, nawet kiedy najbliższa przyszłość wydaje się być najgorszą z możliwych opcji i nie dawać nadziei na jakiekolwiek zmiany. Wsparcie drugiej osoby w takiej sytuacji, jest czymś nieocenionym, wartym docenienia, bez czego nie obejdzie się nawet najbardziej silna psychicznie osoba, gdyż każdy może mieć czasem kryzys, z którego samemu nie da się wyjść. To wszystko znajdziemy właśnie w najnowszej publikacji Aly Martinez.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *